Podokręg

75-LECIE PODOKRĘGU ŻYWIEC NA GÓRALSKĄ NUTĘ

16/11/2023 10:52
75-lecie Podokręgu Żywiec na góralską nutę
 

Jubileusz 75-lecia Podokręgu Żywiec Śląskiego Związku Piłki Nożnej odbył się w Zajeździe Beskidy w Żywcu. Pełna wzruszeń impreza była na klimatyczną góralską nutę. 


- Nie byłoby Podokręgu Żywiec, gdyby Was nie było. - przywitał przedstawicieli klubów i lokalnych władz samorządowych Prezes Dariusz Mrowiec. - Dziękuję, że tu dzisiaj z nami jesteście i za Waszą codzienną wytężoną pracę na rzecz rozwoju lokalnej piłki nożnej. Oczywiście serdeczne podziękowania kieruję także do naszych parnterów i sponsorów za wsparcie organizacji dzisiejszego jubileuszu. - dodał.

Na scenie pojawiło się spore grono osób odbierających pamiątkowe medale oraz odznaczenia PZPN i Śl.ZPN z rąk Prezesa Śl.ZPN Henryka Kuli oraz Prezesa Podokręgu Żywiec Dariusza Mrowca. 

Srebrny medal PZPN za wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej otrzymał Roman Wika, a bązowy Józef Tomaszek i Jerzy Wandzel.

Złotą odznakę honorową PZPN otrzymali: Roman Czech, Antoni Kucharczyk i Jan Szupina; srebrną: Dawid Bukowczan, Aleksander Juraszek i Piotr Smyrdek; brązową: Andrzej Białek, Leszek Kupczak, Sławomir Sołtysik, Piotr Stasica, Jerzy Tlałka i Mariusz Woleń.

Złotą odznakę honorową Śl.ZPN otrzymali: Jerzy Czadankiewicz, Józef Gąsiorek, Jarosław Gowin, Mariusz Hujdus, Szymon Kopiec, Andrzej Łącki, Stanisław Makuch, Marcin Piecuch; srebrną: Arkadiusz Kaczkowski, Damian Kaźmierczak, Marek Kępka, Piotr Oślak, Andrzej Walaszek, Katarzyna Wydra, Katarzyna Biernat, Sebastian Bysko, Tomasz Cieślik; brązową: Krzysztof Karpeta, Grzegorz Kopka, Andrzej Nowakowski, Barabasz Seweryn, Arkadiusz Urbaniec, Marcin Widz.

Galeria zdjęć >>> TUTAJ <<<

- Bardzo się cieszę, że w 1948 roku ziemia żywiecka została włączona do śląskiej rodziny piłkarskiej. W jej imieniu na ręce działaczy i piłkarzy Podokręgu Żywiec składam serdeczne gratulacje i życzenia. Święty Jan Paweł II powiedział: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." Jestem przekonany, że ci którzy tworzyli, tworzą i będą tworzyli piękne karty historii tym się kierowali. - podkreślił Henryk Kula - Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej. 

Później przyszedł czas na przemówienia i gratulacje od zaproszonych licznie gości. Nie zabrakło podziękowań dla przedstawicieli władz samorządowych i sponsorów, którzy przyczynili się do organizacji jubileuszu 75-lecia, a także wspierają działania Podokręgu Żywiec na co dzień.

Tradycyjnie swoje życzenia złożyli także Prezesi Podokręgów Śląskiego Związku Piłki Nożnej, którzy przybyli do Żywca w komplecie. 

O wspomiany na wstępie klimatyczny góralski akcent zadbali prowadzący imprezę Marian Kurowski (na co dzień zastępca wójta gminy Wegierska Górka), Zespół Pieśni i Tańca „Żywczanie” i para w mieszczańskim stroju żywieckim.

O historii Podokręgu Żywiec Śl.ZPN przeczytacie TUTAJ

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji jubileuszu 75-lecia Podokręgu Żywiec Śl.ZPN dla samorządów i sponsorów.