Kolegium sędziów

Zasady delegowania sędziów na zawody szczebla ŚLPZN

8/08/2022 07:56

Projekt obsady na szczeblu okręgu Kolegium Sędziów Śląskiego ZPN w rundzie jesiennej sezonu 2022/23

 

 1. Projekt obsady realizowany jest z wyprzedzeniem 7 dni.
 2. Powiadomienia SMS będą wysyłane w ciągu 24h po dokonaniu obsady przez KS PZPN.
 3. Akceptacja spotkań w systemie pzpn24.pl powinna nastąpić niezwłocznie, brak akceptacji zawodów do godz. 15:00 w środę poprzedzającą kolejkę rozgrywkową będzie skutkował wycofaniem z obsady oraz wstrzymaniem w osadzie na co najmniej jedną kolejkę.
 4. Sędziowie grup TOP Amator (A,B,C), asystenci szczebla centralnego oraz sędziowie szczebla centralnego futsalu, proszeni są o zgłaszanie otrzymanych meczy z centrali do godz. 18:00 w dniu otrzymania obsady z KS PZPN tylko i wyłącznie na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w celu dokonania obsady ich na zawodach szczebla okręgu. WAŻNE: Przy zgłaszaniu zawodów szczebla centralnego proszę podawać cały zespół sędziowski oraz ewentualnie zgłosić dyspozycyjność bądź urlop na pozostałe dni. np. Sobota: Urlop/ dyspozycja do godz. X/ pełna dyspozycja Niedziela: Mecz szczebla centralnego (jakie zawody oraz zespół sędziowski)
 5. Sędziowie TOP C (3 Liga) wraz z otrzymanym meczem załączają również asystentów.
 6. Jeżeli sędzia nie otrzymał żadnej obsady na szczeblu centralnym również proszony jest o zgłoszenie dyspozycji do sędziowania na wskazany adres mailowy jeżeli jest zainteresowany sędziowaniem na szczeblu ŚLZPN.
 7. W wyjątkowych sytuacjach (zmiany w obsadzie na szczeblu centralnym, nagła niedyspozycja) możliwe są korekty w obsadzie o których sędzia zostanie poinformowany mailowo lub telefonicznie.
 8. Niezgłoszenie dyspozycyjności do sędziowania przez sędziów Szczebla Centralnego do godz. 18:00 w dniu obsady KS PZPN (Najczęściej poniedziałek) będzie oznaczało pominięcie danego sędziego w obsadzie na kolejny weekend. Proszę dyspozycyjność zgłaszać tylko i wyłącznie mailowo, kontakt telefoniczny tylko w nagłych i uzasadnionych sytuacjach.

Urlopy:

 1. Urlop zgłaszamy minimum 10 dni wcześniej za pomocą systemu pzpn24.pzpn.pl.
 2. Tylko urlop długoterminowy trwający powyżej 7 dni (wyjazd, kontuzja, praca, studia) lub urlop cykliczny (np. każda sobota miesiąca) proszę zgłaszać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WAŻNE:

 1. Proszę o informację na adres mailowy tych sędziów którzy z powodów zawodowych mogą sędziować np. tylko w soboty po 14:00, jednak zaznaczam że taka ograniczona dyspozycyjność może skutkować obsadą z mniejszą częstotliwością.
 2. Przypominam iż, należy urlopować się w systemie pzpn24.pzpn.pl również w tygodniu. Ponieważ w tygodniu również odbywają się mecze.

 

Niezgłoszenie urlopu, które w konsekwencji spowoduje obsadzenie na zawody będzie wiązało się z wstrzymanie w obsadzie do odwołania.

 

Zgodnie z regulaminem Kolegium Sędziów, sędzią nie przysługują żadne limity ilościowe dotyczące prowadzonych zawodów, a częstotliwość obsady jest zależna od bieżącej formy i dyspozycyjności sędziego.

Biorąc pod uwagę znaczną podwyżkę cen paliwa, Zarząd Kolegium Sędziów Śląskiego ZPN, informuje iż sędziowie Klasy Okręgowej w miarę możliwości  będą obsadzani w obszarze graniczącym z ich miejscem zamieszkania lub bezpośrednią okolicą miejsca zamieszkania. W związku z tym sędziowie są zobowiązani uzupełnić bądź zaktualizować aktualny adres zamieszkania w systemie pzpn24.pl. Oraz wypełnić tabelkę teleadresową przesłaną do Przewodniczących KS Podokręgów. Co jest warunkiem koniecznym do uwzględnienia w obsadzie.

Wszelkie sprawy związane z obsadą powinny być kierowane bezpośrednio na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Kontakt telefoniczny, tylko w nagłych sytuacjach związanych z niedyspozycją.

Przypominam iż, na szczeblu ŚLZPN sędziowie zobowiązani są do prowadzenia zawodów w sprzęcie sędziowskim firmy macron.

 

 

Maciej Kuropatwa
tel. 603 861 190
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sponsor techniczny Śląskiego ZPN